Aleksandra Kuczera – ZnanyLekarz.pl

Aleksandra Kuczera

Prowadzę terapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży.
Pracuje z osobami, które cierpią z powodu:
narażenia na stres,
permanentnego lęku,
lęków panicznych,
depresji,
niskiego poczucia własnej wartości,
trudności w relacjach z rodziną lub wychowawczych,
uzależnienia od alkoholu i narkotyków,
współuzależnienia,
nadwrażliwości.
Pracuję:
z dorosłymi dziećmi alkoholików (DDA),
z ofiarami nadużyć seksualnych,
z dziećmi i młodzieżą doświadczającą trudności i ryzykownych zachowań,
z osobami, które doświadczyły przemocy, a także sprawcami przemocy,
z osobami doświadczającymi kryzysu: utraty bliskiej osoby, wypadku, utraty pracy, kryzysu w związku itp.

Z wykształcenia jestem magistrem psychologii o specjalności: terapia i terapia seksualna. Jestem też licencjonowanym pedagogiem i psychoterapeutą TSR (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach).
W swojej pracy wykorzystuję i łączę wiele technik, które dostosowuje do potrzeb klienta, jako filar stosując metodę TSR.

Krótko o TSR – Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Terapia ta jest krótkoterminowa i opiera się na technikach wspomagania zmiany, nie zakładając przy tym ustalonej strategii i kolejności działań. W założeniu bazuje na teraźniejszości i przyszłości – do przeszłości wraca się tylko po to, aby sięgnąć do zasobów klienta.
TSR najbliższe jest nurtowi humanistycznemu, jednak czerpie również w sporej mierze z efektów uzyskanych przez psychoterapię systemową. Opiera się na następujących twierdzeniach.
• jeśli coś działa, rób tego więcej
• jeśli coś nie działa, rób coś innego
• nie komplikuj, życie jest naprawdę proste

Słowo „krótkoterminowa” w odniesieniu do TSR oznacza, ze praca trwa najszybciej jak to jest możliwe – tak szybko, jak szybko uczestnik terapii jest w stanie pracować nad osiągnięciem oczekiwanego rezultatu. To kwestia indywidualna czy to będzie parę potkań czy rok. To klient jest ekspertem w swojej sprawie i szuka rozwiązania na podstawie swoich zasobów i skutecznych doświadczeń, a terapeuta jest narzędziem służącym w dojściu do ważnego dla Niego celu.

Kilka słów o mnie.
Moją osobę cechuje ogromna intuicja, wnikliwość, wrażliwość na drugiego człowieka i empatia, które niewątpliwie pomagają mi w pracy z drugim człowiekiem.
Podczas pracy ze swoimi klientami wspieram ich w dotarciu do celów oraz wypracowaniu optymalnej drogi. Unikam stawiania diagnoz w tradycyjnym rozumieniu, a w pracy bazuję na perspektywie i postrzeganiu uczestnika terapii. Moim zadaniem jest zrozumienie świata klienta i sposobu jego działania.
W pracy z klientem uwzględniam tkwiące w nim granice, które wskazują jedynie na obszar, który wymaga większej uwagi – granice te nie są dla mnie przeszkodą, a jedynie punktem wyjścia do pracy terapeutycznej. W każdym spotkaniu z drugim człowiekiem liczy się dla mnie przede wszystkim pełne zrealizowanie jego potencjału.

Pozdrawiam i zapraszam,
Ola Kuczera

Żeby umówić się na wizytę, masz kilka możliwości:

1. Użyj naszej recepcji online. Wystarczy, że klikniesz „Rezerwuj” poniżej:

2… lub zadzwoń na nr +48 698 009 230 (kliknij „Zadzwoń teraz” jeśli przeglądasz na telefonie) – nasza recepcja odpowie na wszelkie twoje pytania i umówi wizytę.

3…lub napisz na kontakt@opsir.pl.
Możesz też użyć formularza na dole strony głównej i zostawić swój nr telefonu, oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe:)

Call Now ButtonZadzwoń teraz